BASİFED KOBİ Acil Durum Kiti

BASİFED KOBİ Acil Durum Kiti

İzmir’in iklim değişikliğinden en çok etkilenmesi beklenen liman kentlerinden biri olması ve ticaret, sanayi, turizm gibi karşılıklı bağlılıkların yüksek olduğu sektörlerdeki şirketlerin faaliyetlerinin dünyanın başka bölgelerinde yaşanan olaylara gittikçe daha duyarlı hale gelmesi işletmelerin göğüs gerdikleri risklerin gittikçe artmasına sebep oluyor.

9 Mart 2022 tarihinde kentin dayanıklılığı için Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu üyesi şirketlerden ve Konak Belediyesi’nden temsilciler bir araya geldi.

Kriz ve Risk Yönetimi Uzmanı Erdem Ergin’in katılımı ile gerçekleşen bu çevrim içi eğitim ile işletmelere kriz yönetiminde yol gösterici olmayı ve afetlere karşı dirençlerini arttırmayı hedefleyen “KOBİ acil durum yönetim kiti” sunuldu. Yakın zamanda olan birçok önemli afette görev almış olan ve hem kamu hem özel kurumların kriz yönetimine destek olan uzmanımız, KOBİ’lere yönelik kolay uygulanabilir çözümler paylaşmayı hedef alan bir eğitim sundu. Eğitimin içeriği şu başlıklardan oluştu:

  • Stratejik kararlar
  • Büyük şirketlerin sistemleri
  • Pratik çözümler

Faaliyet kapsamında 10 kuruluştan 29 katılımcı, KOBİ acil durum yönetim kiti eğitimi aldı. Katılımcı kuruluşlar hem birbirleriyle hem de yerel yönetim temsilcileri ile tanıştı, işbirliği imkanlarını değerlendirdi, deneyimlerini ve uzmanlıklarını paylaştı.