İletişim Eğitimi ve Açılış Toplantısı

İletişim Eğitimi ve Açılış Toplantısı

7-8 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilen İletişim Eğitiminde Türkiye’nin AB İletişim stratejisi, hibe uygulamalarında iletişim kuralları, dijital medya stratejisi hakkında alanın uzmanlardan eğitimler aldık. Grup çalışmalarında sosyal medya planları ve dijital medya kampanyaları hazırlandı.

Açılış konuşmasında Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı: “Avrupa Birliği Başkanlığı olarak sivil toplum kuruluşlarımızın kapasitesini geliştirmek ve Türkiye ve AB arasında her alanda diyalog oluşturmaları ve iş birliği geliştirmeleri için desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından yeni hibe faydalanıcıları arasından seçilen katılımcılar ile Türkiye’nin AB’ye katılım süreci ile ilgili çevrimiçi bir anket gerçekleştirdi. Anket sonuçlarını katılımcılar ile istişare etti.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği Başkanı Elçi Müsteşar Andre LYS: “Sivil Toplum Örgütleri Türkiye ve Avrupa arasında birçok alanda diyaloğun gelişmesine katkı sağlıyor.” dedi. Yüzlerce proje arasından seçilen projeleri yürüten hibe faydalanıcılarını tebrik etti.